Kup Španije: Prvi finalista poznat, danas se čeka drugi!

Sinoć je odigran revanš susret polufinala Španskog kupa. U Valensiji su igrali domaćin Valensija i Atletiko Bilbao. Prvi susret u Baskiji završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Već nakon 33.minuta Jose Gaya je morao da napusti igru zbog povrede. Minut kasnije Iaki Wiliams izlazi 1na1 sa golmanom Mamardshvijem ali mu ovaj skida zicer. Kako to biva u fudbalu kad se šansa ne iskoristi stiže kazna. U 43. minutu milimetarski preciznim šutem sa nekih 25m Gonzalo Guedeš dovodi Valensiju u vodstvo. Na odmor se otišlo sa ovim rezultatom.

U drugom delu igre totalno nezanimljiv fudbal. Gosti su pripretili polušansama Garsije i Berćićea, a Valensija je mogla da reši pitanje prolaska kad je Soler sa 3m šutirao pravo u golmana. Nedugo zatim sudija Manzano je označio kraj i tako poslao Valensiju u finale kupa. Imaće šansu da ponove upseh iz sezone 2018/19 kad su bili osvajači Copa del Rey i tako sledeće godine obezbediti Europu!

Večeras od 21h u drugom polufinalu igraće Betis i Rayo Valecano. Betis ima prednost iz prvog meča od 2:1.