Srpski teniser Nikola Milojević nije uspeo da se plasira u treće kolo kvalifikacija za US Open, pošto je poražen od Francuza Gregoara Barera. Posle dva sata efektivne igre Barer je bio bolji rezultatom 2:1, po setovima 4:6 6:3 6:4.

Prvi set Milojević je rešio jednim brejkom, i može se reći da je kaznio protivnika za propuštene šanse. Barer je pre tog brejka imao čak osam brejk lopti, ali nakon toga je usledila surova kazna.

Barer je u drugom setu odmah nagovestio preokret. Francuz je u ranoj fazi seta imao dve vezane brejk lopte. Milojević se tu izvukao, ali ne zadugo, jer je u sledećem servis gemu izgubio svoj servis. Bareru je to bilo dovoljno da poravna rezultat na 1:1.

Odlučujući set donosi sličan scenario. Milojević je bio pod konsantnim pritisko. U uvodna dva servis gema Milojević je spašavao brejk lopte, ali u trećem nije uspeo. Barer je napravio brejk u petom gemu i do kraja meča čuvao servis bez većih problema.

Za plasman u glavni žreb turnira Barer će igrati protiv Kolumbijaca Danijela Elaji Galana.