Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u finale turnira u Umagu. Ovo je drugo finale ove sezone za Lajovića i još jedna prilika da dođe do svoje prve ATP titule.

Lajović je do finala došao na ne baš tako slavan način. Njegov protivnik u polufinalu, Italijan Salvatore Karuso bio je prinuđen da preda meč, pri rezultatu 1:0 u setovima za Lajovića.

Italijanski teniser je tokom većeg dela seta bio u prednosti. Brejk je napravio u trećem gemu, i nakon toga čuvao datu prednost. Ipak, u gemu kada je servirao za set došlo je do problema i Lajović je napravio brejk. U tim trenucima bilo je jasno da se Karuso ne kreće kako treba i da ima problem sa povredom. Lajović je rutinski odservirao sa 6:5 i nakon toga je viđen prvi medicinski tajm aut. Karuso je ima problem sa butinom, ali bez obzira na to probao je da završi meč.

Lajović je nakon 6:5 došao do još jednog brejka, koji mu je automatski doneo i set. Karuso je shvatio da ne može da nastavi meč i rešio da preda meč.

Lajović će u finalu igrati protiv mađarske senzacije Atile Balaža.