Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Moksvi, nakon što je pobedio Čeha Lukkaša Rosola. Posle skoro dva sata efektivne igre Lajović je bio bolji rezultatom 2:1, po setovima 6:4 6:7 (6:8) 6:3.

Bio je ovo dobar meč za Lajovića koji je morao da reši u dva seta. Prvi set je rešen već na samom startu seta, kada je Lajović napravio brejk i poveo sa 2:0. Od tog trenutka, serveri su radili sjajan posao, a prvi set je pripao Lajoviću.

Sličan scenario je viđen i u drugom setu. Lajović je u prvom gemu došao do brejka i nastavio sjajno da servira. Srpski teniser nije dao protivniku brejk loptu sve do trenutka kada je servirao za pobedu. U najgorem mogućem trenutku Lajoviću je pala koncetracija, a Rosol se brejkom bez izgubljenog poena vratio u meč. Bio je to period u kojem je Rosol bio bolji igrač, a to se odrazilo i na rezultat, jer je Rosol kroz taj brejk došao do izjednačenja.

Činilo se da će ovo biti još jedan u nizu mečeva koje će Lajović izgubiti, a da je imao sve u svojim rukama. Ipak, na njegovu sreću njegov protivnik nije igrao najbolje u završnici meča. Lajović je nakon nekoliko tesnih gemova došao do brejka u osmom gemu, i nakon toga bez problema odservirao za pobedu.

Za plasman u četvrtfinale Lajović će igrati protiv Francuza Adrijana Manarina.