Vaterpolisti Srbije su iako sa kombinovanim sastavom lako došli do pobede nad Rumunijom u meču 2. kola grupe D Evropa kupa. Posle 2. kola Srbija i Hrvatska imaju po 3, dok je Rumunija bez bodova.

Delfini su u Bukureštu slavili sa 13:6 po periodima igre (3:1, 2:0, 3:4, 5:1). Zahvaljujući efikasnom drugom poluvremenu u kome je viđeno 13 golova naš predlog +18.5 – @1.80 je na kraju meča bio dobitan.

Srbija je već na poluvremenu stekla prednost od 4 gola razlike i celim tokom je kontrolisala meč. Jedini mali pad u igri postojao je u trećoj četvrtini koja je pripala Rumunima.

Najefikasniji u pobedničkom timu su bili S. Rašović sa 4 i Stojanović sa 3 gola, dok je u redovima poraženog tima 6 različitih igrača dalo po jedan gol.