sreda, 24. april 2024.

Laslo Đere u drugom kolu Rolan Garosa

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedom nad španskim teniserom Albertom Ramosom. Rezultat je bio 3:0, po setovima 6:3 6:2 7:6 (7:2).

Apsolutno zaslužena pobeda srpskog tenisera koji je imao sve u svojim rukama. U jednom egal meču Đere je za razliku od svog protivnika znao da iskoristi pružene šanse. Prva dva seta je osvojio bez ikakvih problema, a i u trećem je bio mnogo bolji igrač. Đere je mogao mnogo ranije da završi meč, jer je imao brejk prednosti, ali u samoj završnici pojavila se nervoza koja ga je sputala. Iskusni Ramos je to znao da iskorisiti i da treći set odvede u taj brejk. Ipak, Đere se nije unervozio već je odigrao na visokom nivou. Veoma brzo je poveo sa 4:0 i kasnije rutinski sačuvao stečenu prednost.

Đerea u drugom kolu očekuje meč protiv Alekseja Popirina, a taj meč je na rasporedu u utorak.