Leandre Tavamba debitovao, ali ne na svojoj poziciji!

Selekcija Kameruna igra prijteljski meč u Kuvajtu, protiv selekcija ove arapske države, a selektor Kameruna, Rigobert Song, od prvog minuta šansu je ukazao i igraču Partizana, Leandreu Tavambi.

Ono što je posebno zanimljivo jeste činjenica da tim igra sa čak petoricom igrača za koje se može reći da su izraziti napadači, s tim što kapiten tima Moukanđo i Tavamba igraju u veznom redu zajedno sa Sebastijanom Sianiem koji ima defanzivniju ulogu. Trojku u napada čine Klinton N’Žie iz Marseja, Abubakar napadač Porta i Basogog iz kineskog Henana, inače najbolji igrač Afričkog Kupa Nacija 2017-te. Defanzivnu liniju čini četvorka Fai, Teikeu, Banana, Gael Ngah, dok je na golu Onana.

Posle prvog poluvremena Kamerun vodi 2:0, golovima Basogoga i Abubakara, dok je golmana Onanu, zamenio onda zbog povrede.