“Leteći magarci“ se oprostili od elite!

Jučerašnjim porazom od Napolija (1:3), ekipa Kijeva iz Verone i zvanično je ispala iz elitnog ranga italijanskog fudbala.

Na toj utakmici su sasvim očekivano bolji bili Napolitanci koji su do vođstva stigli već u 15. minutu preko Kulibalija, da bi Milik u 64-om, a zatim Senegalac još jednom u 81-om minutu vođstvo doveli na ubedljivih 0:3 i tako odredili sudbinu protivničke ekipe.

Do počasnog gola na ovom meču domaćin je stigao pogotkom kapitena Bostjana Cesara u 90. minutu. To je bio ujedno i prvi gol ove sezone za slovenačkog defanzivca.

Popularni “Leteći magarci“ se na 6 kola do kraja sezone nalaze na ubedljivo poslednjem mestu na tabeli Serije A sa svega 11 osvojenih bodova, pošto su uspeli da ostvare 1 pobedu, 11 remija i čak 20 poraza uz ukupnu gol razliku 22:67.

Izabranike Domenika Di Karla do kraja sezone očekuju još utakmice protiv Lacija, Parme, Spala, Intera i Sampdorije, da bi u poslednjem kolu, nakon susreta sa Frosinoneom i zvanično trebali da preuzmu status drugoligaša.