četvrtak, 25. april 2024.

Liga Evrope: Manchester bez Runija napada Feynoord

Napadač Wayne Rooney izostavljen je sa meča koji će se odigrati od 19h u Roterdamu protiv holandskog Fejnorda. Uprkos tome što je trenirao, Rooney će propustiti otvaranje Lige Evrope, baš kao i Luke Shaw, Antonio Valencia Phill Jones i Jesse Lingard. Trener Jose Moruinho rekao je da želi da ima odmornog napadača za nedeljni meč Premijer lige protiv Watforda.

„Wayne je igrao svaki meč od starta sezone, a takođe je nastupao i za reprezentaciju svih 90 minuta. Želim da ga odmorim, a imam i puno drugih opcija koje želim da isprobam. Ovo nije takmičenje gde veliki igrači žele da igraju. Ali pošto nismo u Ligi Šampiona, moraćemo da respektujemo ovo takmičenje, i svakako da ne želimo da ispadnemo u grupnoj fazi. “

Marcus Rojo koji još uvek nije debitovao pod trenerskom palicom portugalca, debitovaće danas. Takođe u špicu će prvi put od starta meča biti Marcus Rashford.

Michael Carrick, Matteo Darmian, Timothy Fosu-Mensah i Memphis Depay bi takođe trebali da dobiju minute u ovom meču.

Igrači Manchester United-a koji su u konkurenciji za ovaj meč: De Gea, Romero, Johnstone, Darmian, Bailly, Blind, Fosu-Mensah, Rojo, Smalling, Carrick, Fellaini, Herrera, Mata, Memphis, Pogba, Schneiderlin, Young, Ibrahimovic, Martial, Rashford

Moguća postava Manchester Uniteda

Trener Fejnorda – Giovanni van Bronckhorst izjavio da je meč bitan za njih, kao i da im je bitno da prođu grupnu fazu takmičenja Evropa lige.

„Moji igrači treba da uživaju igrajući ovu ligu, ali pre svega treba da ostvarimo dobar rezultat. Igramo protiv jedne od najboljih ekipa u Evropi. Mormao biti pažljivi i ne smemo praviti greške. “

Pobeda od 3:1 nad ekipom Den Haga je dobra uveritra za ovaj meč. Dirk Kuyt i Nicolai Jørgensen dali su golove u prvom poluvremenu, dok je Karim El Ahmadi dao poslednji gol. Fejnordova ekipa je iskusna i poseduje veliki broj igrača koji su igrali u Premier Ligi. Kapiten Dirk Kuyt je svakako najpoznatiji, on je u dresu Livrepula za 6 godina postigao 51 gol. U Feynordu je u prošloj sezoni postigao 23 gola u svim takmičenjima. Golman Brad Jones je došao je ovog leta. Eljero Elia je bio na pozajmici u Southampotnu 2015 godine.

Stadion De Kuip će biti ispunjen do poslednjeg mesta. Videćemo kako će Mourinhova mešana postava delovati na terenu gde domaćin igra za gol više.