U utorak, 2. jula, tačno od 17:45 odigraće se prvi revanš meč pretkola kvalifikacija za Ligu Evrope, a odigraće ga St Josephs i Priština. Sudija će biti tridesetsedmogodišnji Luca Barbeno iz San Marina, a utakmica će se odigrati na stadionu “Victoria” koji se nalazi u predivnom ambijentu.

Prvi meč između ove dve ekipe završen je rezultatom 1:1, iako smo očekivali da fudbaleri iz Gibraltara ne pruže baš toliki otpor. Ipak, odbrana im je bila na nivou, od 5 šuteva u okvir gola, primili su svega jedan, dok su od tri šuta u okvir gola, uspeli da postigu takođe jedan. Ovakav rezultat ih vodi u 1. kolo kvalifikacija i sigurno će želeti da ga sačuvaju. S obzirom na to da smo o ova dva rivala već pisali, nećemo ponavljati priču u potpunosti, već vam skrećemo pažnju da posetite link ispod, kako biste saznali više o ovim rivalima.

“Victoria” stadion kapaciteta je 5000 mesta.

Pisali smo o tome da su Juanfri i Boro najbolji pojedinci ekipe iz Gibraltara, a ujedno je ovaj dvojac zaslužan za pogodak u 31. minutu utakmice.

S obzirom na to da su uspeli da izdrže presing na prvoj utakmici, očekujemo da se domaćini grčevito bore za za to prvo kolo kvalifikacija. Prošle sezone su uspeli da odigraju dva puta po 1:1 protiv ekipe B36 sa Farskih Ostrva, ali su nakon penala ispali. Isto je bilo pretkolo u pitanju, a takođe su prvo imali 1:1 na gostovanju. Priština je prošle sezone u pretkolu na svom stadionu pobedila tim Europa FC rezultatom 5:0, dok je u gostima odigrala 1:1. Ispala je već u 1. kolu od luksemburške Fole Esch. Ako uzmemo u obzir to da je St Josephs pružio sjajan otpor u gostima, mislimo da će isto to moći da uradi i na svom terenu i tako da se domogne 1. kola kvalifikacija.

Mišljenje urednika: Kvota od 1.50 da će domaći tim uspeti da ostane neporažen u prvih 45 minuta deluje odlično za neki dubl tiket po želji. Smatramo da bi uz malo sreće toliko mogli da izdrže bez primljenog gola.

Liga Evrope: Prishtina – St Josephs (Najava pretkola)