četvrtak, 28. mart 2024.

Madriđani došli do titule, Francuzi nemoćni!

Atletiko Madrid je osvojio Ligu Evrope u sezoni 2017/18, a fudbaleri francuskog Marseja bili su nemoćni veći deo utakmice. Nakon odličnog starta, usledila je greška u odbrani koja je rezultirala pogotkom Grizmana, a od tada stvari kreću nizbrdo za francuskog prvoligaša.

Deluje kao da je ovim fudbalerima nestalo motivacije, želje, i uopšte ideje kako da dođu do gola protivnika. Šlag na tortu bila je zamena Pajea, koji nije mogao da nastavi meč zbog povrede, a Grizman je u 49. minutu zapečatio sudbinu Francuza. Drugo poluvreme je bilo prilično mučno za gledati, ukoliko ste favorizovali Marsej, a Gabi je pred sam finiš meča postavio i konačan rezultat 0:3.

Vrlo bleda partija „domaćina“, svega nekoliko prilika, od kojih je najbolja stativa grčkog internacionalca, Mitroglua, a ostalih pravih prilika nije bilo mnogo. Ni Atletiko ne bi mogao da se pohvali fenomenalnom igrom, ali rezultat je tu da pokaže ko je zasluženo odneo pehar večeras.