Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrfinale mastersa u Majamiju. Švajcarac je u osmini finala bio bolji od ruskog tenisera Danila Medvedeva rezultatom 2:0, po setovima 6:4 6:2.

Bila je ovo još jedna perfektna partija legendarnog Švajcarca. Prvi deo seta je prošao veoma brzo, jer su i jedan i drugi servirali veoma dobro. Ključni detalj meča jeste deveti gem kada je Federer napravio brejk, i naredni u kojem je Medvedev imao tri vezane brejk lopte da se vrati u set. Ipak, Švajcarac se servisima izvukao i došao do vođstva.

Propuštene šanse u finišu seta su se motale po glavi mladom Rusu. To je Federer iskoristio i ranim brejkom u drugom setu potpuno prelomio meč na svoju stranu. Do kraja seta Federer je napravio još jedan brejk i rutinski priveo meč kraju.

Za plasman u polufinale Federer će igrati protiv Kevina Andersona.