četvrtak, 28. mart 2024.

Masters Majami : Lajović u drugom kolu

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je započeo takmičenje na turniru u Majamuju. Lajović se plasirao u drugo kolo pobedom nad urugvajskim teniserom Pablom Kuevasom. Rezultat je bio 2:1, po setovima 6:4 6:7 (6:8) 6:4 posle velike borbe.

Lajović je ovaj duel mogao da reši mnogo ranije, ali je po pravilu uspeo da vrati protivnika u meč. Prvi set je rešen na samom startu meča kada je Lajović napravio brejk koji je čuvao do kraja seta.

U nastavku duela videla se još veća borba, a Lajović je iz gema u gem propuštao šanse. Na kraju mu se to obilo u glavu, jer je Kuevas posle velike borbe uspeo da osvoji drugi set u taj brejku.

Iako je tragično izgubio drugi set Lajović nije klonuo duhom. Nastavio je sa agresivnom igrom, a do ključnog brejka sprski teniser je došao u četvrtom gemu kada je poveo sa 3:1. Imao je Lajović u nastavku još dve brejk lopte, ali Kuveas je uspeo da ih spasi.

Na kraju potpuno zaslužena pobeda Lajovića koji će u drugom kolu igrati protiv petog nosioca Keija Nišikorija.

Hase – Lacko 6:2 6:4
Majer – Jmer 4:6 6:3 6:4
Tomson – Nori 4:6 7:6 (7:5) 6:3
Bublik – Sandgren 5:7 6:4 7:6 (7:5)
Sonego – Kližan 6:4 6:3
Šardi – Jari 6:7 (1:7) 6:2 7:6 (7:5)
Džumhur – Eubanks 1:6 6:4 7:6 (7:5)
Ivaška – Fabiano 4:6 6:1 6:3