Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za masters u Šagngaju. Troicki je poražen u prvom kolu od Argentinca Huana Ignasija Londera rezultatom 2:0, po setovima 6:4 7:6 (7:4).

Troicki je očigledno daleko od neke dobre forme, jer mu je ovo četvrti poraz u nizu. Danas je za protivnika imao igrača koji ne preferira brze terene, ali ni to nije bilo dovoljno. Londero je prvi set rešio jednim brejkom koji se desio na samom startu meča. Troicki je imao tri šanse da se momentalno vrati, no nije uspeo.

Drugi set takođe počinje u znaku Londera. Argentinac pravi brejk i činilo se da je meč gotov. Ipak, Troicki se na sebi svojstven način vraća brejkom u osmom gemu i drugi set odvodi u taj brejk. Činilo da se da je psihiloška prednost na strani Troickog, ali u onim ključnim poenima Londero je bio bolji i na kraju je zasluženo došao do pobede.