subota, 20. april 2024.

Milica ponovila uspeh iz Londona i donela zlato Srbiji

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Milica je kontrolisala veći deo finalne borbe, a na kraju je slavila sa 10-7. U finalu je za rivalku imala prvaka sveta Da – bin Li iz Južne Koreje, koja je morala da se zadovolji srebrnim odličjem. Bronzu su osvojile Volkden iz Velike Britanije i Laurin iz Francuske. Pre Koreanke, Milica je eliminisala Ogalo iz Kenije u 1/8 finala sa 13:0, Kovalčuk iz Poljske u 1/4 finalu sa 11:4, kao i Laurin iz Francuske u 1/2 finalu sa 7:5.

Milici Mandić je ovo druga zlatna medalja sa Olimpijskih igara, a prethodnu je osvojila 2012. godine u Londonu.

Srbija posle četiri takmičarska dana ima 3 medalje: po jedno zlato (Milica Mandić, tekvondo), srebro (Damir Mikec, streljaštvo) i bronzu (Tijana Bogdanović, tekvondo) i po uspešnosti se nalazi na 15. mestu. Indentičan skor sa Srbijom ima i Slovenija koja je ostvarila zlato u kajaku u brzim vodama, srebro u džudou i bronzu u drumskom biciklizmu.