Milojević bez glavnog žreba na Australijan openu

Srpski teniser Nikola Milojević nije uspeo da se plasira u glavni žreb Australijan openu. Milojević je poražen u poslednjem kolu kvalifikacija, a na njegovom putu se isprečio Francuz Kventin Halis. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:3 7:6 (7:2).

Veliku šansu je propustio Milojević u ovom meču. On je prvi stigao do brejka u prvom setu, ali onda je usledio pad u njegovoj igri. Halis je to znalački iskoristio i sa dva brejka došao do potpunog preokreta.

Bez obzira na gubitak prvog seta Milojević se nije predavao. Nastavio je da napada, a u drugom gemu je imao četiri brejk lopte koje opet nije iskoristio. Drugi set je otišao u taj brejk u kojem je Milojević kažnjen za sve propuštene prilike tokom meča. Francuz je sjajno servirao i sa tri mini brejka bez većih problema priveo meč kraju.