Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u glavni žreb turnira u Brizbejnu. On je u drugom kolu kvalifikacija bio bolji od japanskog tenisera Tara Danijela sa 2:1, po setovima 7:5 6:7 (9:11) 6:3.

Meč je bio odličan za gledanje, a ovaj meč je pokazao koliko je Kecmanović u stvari napredovao. U prvom setu je viđena velika borba i igralo se gem za gem, sve do 11. gema kada je Kecmanović napravio brejk i poveo sa 1:0.

Osokoljen osvajanjem prvog seta Kecmanović je nastavio sa dobrim igrama i u nastavku. U ranoj fazi drugog seta je napravio brejk i poveo sa 3:1, i činilo se kao da je kraj blizu. Ipak, mladost i neiskustvo su ga koštali, jer nije uspeo da sačuva brejk prednosti do kraja. Japanac je vratio brejk i odvukao drugi set u taj brejk u kojem je bio bolji sa 11:9.

Bez obzira što je propustio šansu da meč reši u dva seta, Kecmanović nije posustao. Nastavio je sa sjajnim igrama pre svega na svoj servis, a na protivnikov je strpljivo čekao šansu. Šansa se pojavila u četvrtom gemzu koju je Kecmanović iskoristio za prvaljenje brejka koji je ovog puta sačuvao do kraja meča.

Ovo je velika pobeda za Kecmanovića, jer osim što se plasirao u glavni žreb veoma jakog turnira, on je pobedio 77. igrača sveta koji je dosta bolje rangiran od njega. Bez obizra šta uradi u glavnom žrebu čeka ga skok na ATP listi.