Mladi hokejaši Srbije ubedljivi i protiv Hrvatske

Nakon što su preksinoć sa 8:4 savladali Australiju u 1. kolu SP divizije II grupe B u Beogradu, mladi hokejaši Srbije do 18 godina su uspešni bili i u 2. kolu. Sinoć su sa 4:1 bili bolji od Hrvatske.

Neizvesnost je postojala u prva dva perioda. Posle prvog perioda je Hrvatska vodila sa 0:1 golom Rakara, dok je Srbija izjednačila početkom drugog perioda u 25. minutu golom Vdovića. Treći period je u potpunosti pripao reprezentaciji Srbije. U 41.minutu je Srbija povela sa 2:1 golom Dragovića, da bi tačku na ubedljivu pobedu Srbije stavila dva gola Vdovića za konačnih 4:1.

Izabranici Nemanje Jankovića sada imaju dve pobede uz gol razliku 12:5. U trećem kolu će u četvrtak od 20h igrati protiv mlade reprezentacije Holandije.