Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Rolan Garosa. Španac je u teniskom klasiku bio bolji od Švajcarca Rodžera Federera rezultatom 3:0, po setovima 6:3 6:4 6:2.

Vremenski uslovi u Parizu nisu bili najbolji, a u skladu sa tim tenis nije bio onakav kakav se očekivao. Sve se svodilo na improvizaciju i na to ko će se bolje snaći kod brejk šansi, a danas je Nadal bio bolji.

Nakon ranog brejka u prvom setu Nadal je bez većih problema čuvao servis i rutnski osvojio prvi set. Nastavak donosi bolji tenis pre svega Federera koji se polako privikavao na vetrovite uslove. Ključni detalj meča je bio deveti gem kada je Federer od 40:0 na njegov servis pretrpeo brejk. Nadal je tu napravio brejk koji je potpuno preokrenuo meč na njegovu stranu.

U trećem setu na terenu je bio samo jedan igrač, a to je bio Nadal koji je bez većih problema napravio dva brejka i rutinski priveo meč kraju.

Za Nadala ovo će biti 12. finale na Rolan Garosu, a njegov protivnik će biti bolji iz duela Đoković/Tim.