četvrtak, 28. mart 2024.

Nadal preko Fonjinija do četvrtfinala Australijan opena

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Australijan opena. Španac je u osmini finala savladao Italijana Fabija Fonjinija rezultatom 3:0, po setovima 6:3 6:4 6:2.

Na prvi pogled izgleda da je ovo bila lagana pobeda za Nadala, a moglo je biti i drugačija. Španac je u prvom setu bio dosta bolji igrač. Imao je dosta bolja otvaranje meča, a na kraju je uz jedan pretrpljeni brejk i dva napravljena poveo sa 1:0.

Drugi set donosi mnogo veću borbu. Fonjini je igrao dosta bolje i maksimalno pritiskao protivnikov servis. Imao je Italijan prednost od 4:2, ali nakon toga je izgubio dva naredna servis gema i tu se meč prelomio.

Posle osvojenog drugog seta, treći je bio puka formalnost za Nadala. Fonjinijeva igra se raspala, a Nadal je sa dva brejka priveo meč kraju.

Nadalov protivnik u četvrtfinalu će biti Grk Stefanos Cicipas koji je u četvrtfinale prošao bez borbe, jer mu je Italijan Mateo Beretini predao meč bez borbe.