Nadal preokretom do treće runde u Barseloni

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treću rundu turnira u Barseloni. Španac je u drugoj rundi savladao Belorusa Ilju Ivašku rezultatom 2:1, po setovima 3:6 6:2 6:4.

Pobeda je ostvarena, ali ne na način koji je bila očekivana. Nadal danas nije igrao dobro, ali je uspeo da dobije meč na suvi kvalitet. U prvom setu Ivaška je na samom startu napravio brejk koji je na kraju bio dovoljan za osvajanje seta. Nadal se mučio sa svojim udarcima, a Ivaška je sve to koristio i potpuno zasluženo poveo sa 1:0.

Ipak, drugi set donosi potpuno drugačiju priču. Nadal znatno podiže nivo igre, i brejkom otvara drugi set. Iz gema u gem igra Nadala je bila sve bolja, a rezultat je još jedan brejk i sigurnih 6:2 u drugom setu.

Treći set donosi možda i najveću borbu. Nadal je konsantno napadao, ali Ivaška se veoma dobro branio. Na kraju, Ivaška nije uspeo da izdrži pod velikim pritiskom. Nadal je u sedmom gemu došao do ključnog brejka i kasnije rutinski priveo meč kraju.

Za plasman u četvrtfinale Nadal će igrati protiv Japanca Keija Nišikorija.

Rubljov – Gaio 6:4 6:3
Ramos – Manarino 6:4 6:4
Ože Aliasim – Muesti 4:6 6:3 6:0
Cicipas – Munar 6:0 6:2
Karenjo Busta – Tomson 6:4 6:0
Mute – Evans 6:4 5:7 6:3
Zapata Miraleš – Fonjini 6:4 4:4 /diksvalifikacija Fonjinija
Nišikori – Garin 7:6 (7:5) 4:6 6:1