petak, 29. mart 2024.

Nadal se revanširao Zverevu

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufilane mastersa u Rimu. Nadal je u četvrtfinalu savladao Nemca Aleksandera Zvereva, rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4 i na taj način se revanširao Nemcu za poraz iz Madrida.

Bez ikakve sumnje bio je ovo najbolji meč Nadala u dosadašnjem delu turnira. Krenuo je veoma jako i maksimalno je iskoristio početnu tromost protivnika. Za veoma kratko vreme Nadal je napravio dva brejka i poveo sa 4:0. Zverev je polako počeo da se budi, vratio je jedan brejk, ali prednost je bila prevelika da bi se sustigla.

Drugi set donosi dosta veću borbu. Zverev se u potpunosti vratio u meč i bio čak i bolji igrač u drugom setu. Zverev je u kontinuitetu propuštao prilike na Nadalov servis, i za to na kraju bio i kažnjen. Španac je svoju prvu priliku sredinom seta iskoristio i na kraju došao do velike pobede.

Nadal će za plasman u finale igrati protiv Amerikanca Rejlija Opelke, koji je nešto ranije savladao Argentinca Federika Delbonisa.