Sutra se od 19:15 sastaju Anadolu Efes i Barcelona u okviru drugog meča playoff serije Evrolige.

Anadolu Efes je poveo sa 1-0 jer su na prvoj utakmici slavili sa 75-68.

Domaćini su vodili gotovo svih 40 minuta, a Barca je negde na polovini druge četvrtine izjednačila, međutim nisu uspeli da  povedu nijednom.

Turski tim je opravdao blagu ulogu favorita i generalno su igrali sjajno. Vasilije Micić je bio ključan juče jer je pogađao veoma bitne šuteve kada se lomio meč.

Statistički, manje-više su obe ekipe bile izjednačene osim u šutu gde je Barcelona bila veoma loša i za 2 i za 3. To je jednostavno i prava slika španske ekipe tokom sezone koja je mnogo potentnija u odbrani. Iako su primirili Efes na 75 poena, dozvolili su im adekvatne procente šuta što je bilo dovoljno za pobedu domaćina.

Šuter poput Ribasa nije ni igrao, Kuric nije postigao nijedan poen i njihovi poeni su falili Barceloni.

Efes će biti favorit i u drugom meču, međutim uprkos ispodprosečnoj igri Barcelone, oni su bili blizu rezultatski i gledali smo u nekoliko navrata egal meč. Moguća je ponovna pobeda Efesa, ali kada pogledamo da su čak četiri igrača domaće ekipe igrala preko 30 minuta, to može biti problem u narednim utakmicama kada će umor biti primetan.

Seraphin je sa ekipom u Istanbulu i mogao bi da bude spreman za sutrašnji meč.

Možda i velika greška Pešića što je dozvolio da Pangos čuva Micića dobar deo utakmice koji ga je zaista izigrao na jučerašnjem meču.