Sutra se od 19:00 sastaju Budućnost i Crvena Zvezda u okviru 4. utakmice finala ABA lige.

Crvena Zvezda trenutno vodi rezultatom 2-1.

Na prethodnom meču Budućnost je slavila 80-72, a nijedna ekipa nije briljirala. Naše mišljenje je da je Crvena Zvezda pobedila samu sebe u drugom poluvremenu. Osim nekih nepredviđenih stvari poput bar 3 klizanja igrača Crvene Zvezde, sudije su snizile kriterijum što se tiče agresivnosti, a Jackson i Gordić su preterali sa defanzivom i trebalo im je svirati konstantno faulove.

Pad koncentracije gosta, uticao je da Budućnost preokrene rezultat. U drugom poluvremenu jednostavno nije bilo igre u gostujućoj ekipi. Bukvalno svaki napad bio je loše organizovan i uglavnom su se svodili na solo pokušaje Riversa i Barona. Centri su pravili izuzetno loše blokove. Poeni Michael Oja su falili, ali je od njega i za očekivati da pruža standardno loše partije kada ne igra u Beogradu.

Neki igrači Budućnosti su proradili poput Jacksona koji je odigrao odlično i Clarkea koji je bio pravi džoker Repeše.

Gledajući procente šuta, ove dve ekipe su bile skoro potpuno izjednačene, a gosti su čak bili bolji što se tiče i ofanzivnih i defanzivnih skokova, ali glavni problem je definitivno bio odnos izgubljenih lopti 6-16 i odnos ukradenih lopti 9-0.

Videvši okolnosti u Morači, moramo dati blagu prednost domaćinima jer neki stranci uživaju podršku domaćih navijača. Međutim iz svega priloženog potpuno je jasno da su ekipe praktično odigrale izjednačeno po kvalitetu i da su presudile izgubljene lopte. Ukoliko gosti uspeju da iskontrolišu greške, vrlo lako će osvojiti ABA ligu sutra u punoj Morači, a ako budu odigrali bez organizacije kao u drugom poluvremenu na trećoj utakmici, gledaćemo identičan scenario.