Sutra se od 19:00 sastaju CSKA i Baskonia u okviru druge utakmice playoff serije Evrolige.

Trenutno domaćin vodi sa 1-0 nakon ubedljive pobede u Moskvi.

Prognozirali smo egal meč, međutim takva situacija je izgleda bila samo u prvom poluvremenu. Baskonia je odigrala timski odlično, a odbrana je na početku bila iznad njihovog nivoa. CSKA je malo slabije ušao u meč.

Nakon poluvremena CSKA pravi strašnu seriju trojkama i jednostavno gosti nisu imali više šanse.

Juče smo prognozirali i Hacketta plus što se tiče poena i naglašavali smo da Baskonia ima izuzetno slabu odbranu na plejevima što je osim njega iskoristio i Ćaćo Rodriguez koji je bio ključan u jučerašnjoj pobedi. Fokus za naredni meč treba definitivno da budu plejmejkeri CSKA.

Baskonia će teško do pobede, međutim za razliku od Zalgirisa koji je daleko od kvaliteta njegovog rivala, Baskonia je bar za 20 minuta dokazala da može da se nosi sa CSKA, a i na prethodna dva meča u regularnom delu su bili takođe pristojni protivnici ruske ekipe.

Iako po našem mišljenju Baskonia ima veće šanse od Zalgirisa da uzme brejk, biće to zaista teško ostvariti.

Kod gostiju je bio prisutan i odličan skok u napadu, a i greške su bile podjednake. Međutim, zaista slaba odbrana na šutu za tri poena dovela je do ovakvog rezultata.