Svetislav Pešić je preporodio Barcelonu za samo godinu dana i definitivno slučajnost nije što su u Evroligi obezbedili 5. poziciju pred playoff i što su trenutno prvi u ACB ligi sa dve pobede ispred Real Madrida.

Oni su kao domaćini danas ugostili ekipu Manrese koja se bori ove sezone za playoff ACB, međutim Barca je ubedljivo slavila rezultatom 107-71.

U prvoj četvrtini domaćini postižu čak 32 poena, a na poluvremenu imaju prednost od +26. Njihov sjajan pristup meču se objašnjava time da do kraja utakmice nisu dozvolili protivniku da smanji prednost ispod 24 poena.

Najefikasniji u ekipi domaćina bili su Singleton i Kuric sa po 15 poena, dok su u gostujućoj ekipi čak četiri igrača postigla po 10 poena(Tomas, Lundberg, Lalanne i Murphy) što je ujedno i njihov najefikasniji učinak danas.