utorak, 23. april 2024.

NBA: „Zver“ večeri 13.1. (Video)

Sinoćnja „zver“ večeri za 13.1. u NBA je – Nikola Vučević.

Orlando Magic je na gostovanju u Moda centru porazio ekipu Portland Trailblaizersa rezultatom 115-109. Orlando je time prekinuo užasnu seriju od 4 poraza za redom i nagovestio bolje igre. Njihov trenutni skor je 17 pobeda i 24 poraza, ali kako je konkurencija na Istoku dosta slaba, oni još uvek imaju šanse da se nađu na mestu koje vodi u Plejof. Trenutno 8. na listi su Charlotte Hornetsi sa svega 3 pobede više.

Najzaslužniji za pobedu Magica bio je Nikola Vučević koji je posle duže vremena imao odličnu partiju. Već drugu utakmicu se nalazi u startnoj postavi što rezultuje većim brojem minuta, a samim tim i poena. Za 32 minuta, crnogorski reprezentativac zabeležio je 30 poena i 10 skokova i bio najefikasniji u svojoj ekipi. Sa večerašnjim brojkama, on je ušao u istoriju franšize Orlanda kao treći igrač po broju dabl-dabl učinka (175 ukupno) iza Shaquille O’Neala (226) i Dwight Howarda (457).

Takođe, poenterski je ovo bila najbolja partija u 38 utakmica ove sezone.