NBA: „Zver“ večeri 28.1. (Video)

Sinoćnja „zver“ večeri za 28.1. u NBA je – Stephen Curry.

Ekipa Golden State Warriors uništila je LA Clipperse u meču koji je trebao da predstavlja derbi rivala iz Kalifornije. U Oracle areni domaćin je slavio rezultatom 144-98.

Stephen Curry koji je bio upitan za meč, prikazao je MVP partiju od prošle godine. Steph je postigao 43 poena uz 6 asistencija i 9 skokova za samo 29 minuta igre. Sjajni šuter pogodio je sa preko pola terena na isteku poluvremena, i to je bio njegov prvi takav šut ove sezone. Prošle ih je imao ukupno 4 sa te distance.

Curry je u trećoj četvritni postigao 5 trojki i završio taj period sa 25 poena, što je ujedno i bilo najviše poena ove sezone u samo 12 minuta igre. U poslednjih 15 sezona, nalazi se ispred Kobe Bryanta sa jednom utakmicom više u kojoj je postigao najmanje 25 poena u četvrtini. Takvih izdanja ima ukupno 5, dok Kobe ima 4.