NBA: „Zver“ večeri 4.2. (Video)

Sinoćnja „zver“ večeri za 4.2. u NBA je – DeMarcus Cousins.

Ekipa Sacramento Kingsa pobedila je šampiona Zapada i momke koji prikazuju jednu od najboljih košarki i to ne samo u ovoj sezoni. U Golden 1 areni domaćin je slavio posle produžetaka rezultatom 109-106 protiv favorizovanih Warriorsa.

Popularni Boogie (na Balkanu poznat i kao Rođa) bio je jednu asistenciju kratak za tripl-dabl učinak. Postigao je 32 poena i imao 12 skokova za 40 minuta igre. Cousins je bio oduševljen igrom koja je verovatno bila najbolja u sezoni. Začuđen je bio kako je čitava jedna četvrtina prošla, a da im nisu dosudili faul. Poznato je da su Kingsi u samom vrhu po broju dosuđenih tehničkih grešaka, prevashodno zbog temperamenta DeMarcusa. Ali to ne bi bio Rođa, da nije u produžetku utakmice dobio tehničku grešku.