Kakav start večeri! Barselona je odigrala 0:0 protiv Slavije iz Praga, a golman češkog tima, Ondřej Kolář, glavni je “krivac” za ovakav rezultat. Branio je apsolutno sve, a napadi Katalonaca su slabili posle poluvremena, te je do kraja utakmice rezultat ostao 0:0.

U drugom susretu koji je igran u terminu od 18:55 Lajpcig je savladao Zenit iz Sankt Peterburga rezultatom 0:2, a prvi gol viđen je pred kraj 1. poluvremena. Branislav Ivanović je bio kapiten za Zenit, a ruski tim se od samog početka branio, te je nemački tim pobedom tik uz narednu fazu evropskog takmičenja. Golove su postigli Diego Demme u 45. minutu i Marcel Sabitzer u 63. minutu utakmice.