Neslavna noć za srpske košarkaše u NBA

U prvoj sinoćnoj utakmici odigranoj u Vašingtonu, Wizardsi su porazili Sacramento Kingse rezultatom 110-92. Još jedanput u startnoj postavi našao se srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, međutim za 20 minuta igre imao je skroman učinak od 5 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Ekipa Denver Nuggetsa gostovala je u Portlandu gde je poražena od Trailblaizersa rezultatom 99-82. Nikola Jokić igrao je u direktnom duelu sa prošlosezonskim saigračem – Jusufom Nurkićem (17pt). Joka je zabeležio 6 poena, 7 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte.

U pobedi Minnesote, Nemanja Bjelica je igrao 13 minuta i zabeležio 5 poena i 4 skoka.

Hrvatski igrač Dario Šarić zabeležio je 2 poena i 3 skoka u pobedi Sixersa. Crnogorski centar Nikola Vučević imao je 20 poena i 5 skokova protiv Warriorsa.