Nezaustavljivi Rubljov osvojio drugu titulu u nizu

Ruski teniser Andrej Ruboljov nastavlja sa sjajnim partijama na startu nove sezone. Rubljov je u Adelajdu došao do druge uzastopne titule, nakon što je u velikom finalu savladao Južnoafrikanca Lojda Harisa. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:3 6:0.

Apsolutno dominantna predstava Rubljova koji je bio bolji igrač u svim segmentima igre. Ključ je svakako bio u riternu koji je radio fenomenalno. Uprkos određenoj nervozi u prvom setu, Rubljov je uspeo da brejkne protivnika i povede sa 1:0. Haris je imao svoje prilike da se vrati u set, ali ih nije iskoristio i za to je kažnjen. Nakon osvajanja prvog seta stvari na terenu su se potpuno promenile. Rubljov je bio taj koji je dominirao, a Haris prosto nije imao odgovor na tu igru. Mladi Rus je drugi set odigrao bez greške i sa tri brejka drugi deo igre osvojio sa maksimalnih 6:0.

Ovo je druga titula za Ruboljova ove sezone, a četvrta u karijeri.