Nina Stojanivić bolja u balkanskom derbiju

Srpska teniserka Nina Stojanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Notingemu. Stojanovićeva je u osmini finala savladala Hrvaticu Donu Vekić rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Velika pobeda za Ninu Stojanović koja nije važila za favorita u ovom meču. Danas je odigrala gotovo perfektan meč, i zasluženo je otišla u narednu fazu turnira. Servirala je sjajno, a to pokazuje i statistika koja kaže da je dala samo dve brejk lopte protivnici, koje je spasila bez problema.

U ključnim poenima Nina je bila bolja. Prvi set je rešila brejkom u šestom gemu. Imala je Dona Vekić priliku da se vrati, ali je nije iskoristila.

Sličan scenario je viđen i u drugom setu. Nina u ranoj fazi seta pravi brejk i relativno rutinski čuva svoj servis do kraja meča.

Za plasman u polufinale Nina Stojanović će igrati protiv bolje iz Čehinje Tereze Martincove.

Van Ujtvank – Golubić 6:1 7:5
Konta – Kozlova 6:2 1:6 6:3
Mladenović – Mekneli 7:6 (8:6) 1:6 6:1
Risk – Vang 3:6 7:5 7:6 (7:3)
Martincova – Garsija Perez 6:1 3:6 6:2
Butler – Votson 7:6 (7:4) 6:3
Žang – Dijaz 6:4 6:2