Srpska tenisera Nina Stojanović nastavlja sa sjajnim partijama na azijskoj turneji. Nakon sjajnih rezultatia na turnirima u Čangšauu i Nančingu, Nina Stojanović se plasirala u četvrtfinale turnira u Gvangžouu. Stojanovićeva je u osmini finala pobedila domaću teniseru Šua Penig, a rezultat je bio 2:1, po setovima 7:6 (7:4) 2:6 6:0.

Mogla je Nina ovaj meč da reši i u dva seta, ali mladost i neiskustvo su je sputali. Tokom prvog seta je bila mnogo bolja igračica. Brzo je došla do prednosti od 3:0 uz dva brejka, ali je Kineskinja uspela da se vrati i odvede set u taj brejk. Isputašnje velike prednosti nije sputalo Stojanovićevu, te je kroz taj brejk došla do vođstva od 1:0.

Početak drugog seta je pripao Peng, koja je brzo došla do brejka. Nina je imala čak četiri prilike da se vrati u set, ali Peng se nije dala i izjednačila je na 1:1.

Ipak, treći set donosi apsolutnu dominaciju Nine Stojanović. Mlada Srpkinja je digla nivo svoje igre i sa maksimalnih 6:0 došla do velike pobede i plasmana u četvrtfinale.

Za plasman u novo polufinale Nina Stojanović će igrati protiv Australijake Samante Stosur.