Nju Orelans Sejntsi su se plasiralu u finale NFC konferencije, pošto su u divizijskoj rundi bili bolji od Filadelfije Iglsa sa 20:14.

Bez ikakve sumnje ovo je bio najzanimljiviji meč vikenda. Četa Drua Brisa nije najbolje ušla u meč, a Bris je već u svom prvom pasu bacio intersepšn. Nik Fols je izašao na teren iskoristio ponuđenu šansu i za tili čas na semaforu je pisalo 7:0.

Očigledno je bilo da su Dru Bris i družina šokirani početkom meča. Navijači su potpuno utihnuli, a momentum je apsolutno bio na strani Filadelfije koja je nastavila da gazi. Veoma brzo su vratili posed lopte i do kraja prve četvrtine poveli sa 14:0.

Ključ ovog meča se dogodio u drugoj četvrtini kada je Nik Fols bacio intersepšn pri rezultatu 14:0 za Filadelfiju. Zaista, nije bilo potrebe da se toliko rizikuje, a odlična defanziva je pokrenula Nju Orleans. Do kraja poluvremena Sejntsi su smanjili na 14:10 i jasno je bilo da će nas čekati neizvesna završnica.

Drugo poluvreme je pripalo Sejntsima koji su zaigrali mnogo bolju odbranu. Iz te odbrane rađao se dobar napad, a Nju Orleans je prvi put došao do vođstva 17:14 tačdaunom koji je postigao Majkl Tomas. Filadelfija nije imala ritam u napadu, a sve je to Nju Orelans koristio za povećeanje prednosti na 20:14.

Da utakmicu privede kraju propustio je kikee Nju Orelansa Lac koji je promašio šut sa 39 jardi. Nik Fols je imao napad za pobedu, a tek tad je usledila drama.

Tragičar ovog meča je najbolji hvatač Filadelfije Alšon Džefri kome je u samom finišu meča ispala lopta, a sjajni Maršon Latimor ju je uhvatio što je značilo da je utakmica gotova.

Nju Orelans je sjajnom defanzivom obezbedio finale NFC-a u kojem će igrati protiv Los Anđeles Remsa.

Kvoterbek Nju Orleansa Dru Bris meč je završio sa 301 prebačenim jardom, uz 28/38 kompletiranih pasova, 2 pasa za tačdaun i 1 presečenim pasom.

Igrač utakmice je bio Majkl Tomas koji je imao 12 hvatanja za 171 jardi i jedan postignut tačdaun.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.