Rafael Nadal i Rodžer Federer plasirali su se u polufinale Vimbldona i zakazali još jedan teniski klasik. Biće to prilika za Rodžera Federera da se revanšira Nadalu za poraz sa Rolan Garosa, i njihov 40. međusobni duel.

Rafael Nadal je bez većih problema pobedio Amerikanca Sema Kverija. Rezultat je bio 3:0, po setovima 7:6 6:2 6:2.

Mnogi su smatrali da bi Kveri mogao biti opasan rival za Nadala, ali Amerikanac je odolevao samo u prvom setu. Malo je falilo da potpuno preokrene prvi set u svoju korist, ali kada je Nadal pregrmeo prvi set, ostalo je bila čista rutina.

Nešto teži zadatak je imao Rodžer Federer, koji se posle četiri seta pobedio Japanaca Keija Nišikorija. Rezultat je bio 3:1, po setovima 4:6 6:1 6:4 6:4.

Nišikori je iznenađujuće dobro startovao, a na opšte iznenađenje prisutne publike prvi je došao do brejka. Federer je svim silama pokušao da uzvrati, ali Japanac je sjajnim servisima čuvao svoje gemove, i na kraju osvojio prvi set.

Tako dobru igru Japanac nije uspeo da drži tokom celog meča. Federer je toga bio svestan i prvi manji pad u igri Nišikorija je znao da iskoristi. Veoma brzo je došao do brejka u drugom setu, i kasnije ga rešio vrlo ubedljivo sa 6:1.

Japanac je u tim trenucima bio pod velikim pritiskom, jer je Federer napadao sa svih strana. Ipak, Nišikori je nekako uspeo da se izvlači, ali ne zadugo. Federer je sa po jednim brejkom u trećem u četvrtom setu uspeo da slomi otpor žilavog Japanca i ostvari 100. jubilarnu pobedu na Vimbldonu.