Portugal je aktuelni evropski prvak u fudbalu, a nakon pobede u finalu protiv Holandije (1:0), postao je i prvi osvajač novoformiranog UEFA takmičenja – Liga Nacijate sebi mogu da daju za pravo da se nazovu “vladarima Evrope”.

U finalnom susretu Portugalci su pred svojom publikom (susret odigran na stadionu Porta – Dragao), golom – Gonzala Guedeša u 60. minutu stigli do prednosti koju su sačuvali do kraja meča i tako sasvim zasluženo stigli do trofeja, jer su tokom čitave utakmice bili bolji rival na terenu od selekcije Holandije.

Portugal je pored pehara dobio i nagradu u iznosi od 12 miliona eura, koliko UEFA dodeljuje pobedniku ovog takmičenja.

U “borbi” za treće mesto, Engleska je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Švajcarsku (6:5), jer nakon 120 minuta igra nije bilo pogodaka.