Očekivano – Vardar je šampion!

Makedonski rukometni prvak i aktuelni evropski šampion, Vardar pobedom u finalnom duelu SEHA Lige protiv PPD Zagreba rezultatom 26:24 (14:13), je po četvrti put u svojoj klupskoj istoriji osvojio titulu u ovom regionalnom takmičenju.

„Crveno-crni“ su tako opravdali ulogu favorita na ovom Final Four turniru, na kojem su ujedno bili i domaćini u dvorani „Jane Sandanski“, imajući veliku podršku svojih fanova tokom polufinalnog i finalnog duela. Najefikasniji u pobedničkom timu sa po pet golova bili su Dainis Kristopans i Luka Cindrić, koji je ujedno proglašen i za najkorisnijeg igrača.

U takozvanom „malom finalu“, slovenački tim Celje je savladao beloruskog predstavnika, Meškov Brest (31-28″) i tako zauzeo treće mesto u SEHA Ligi.