sreda, 24. april 2024.

Odbojkaši Srbije maksimalnom pobedom do polufinala!

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, tako što je posle samo 97 minuta igre u Krakovu sa maksimalnih 3:0 po setovima 25:21. 25:22 i 28:26 savladala reprezentaciju Bugarske.

Tokom prvog seta Srbija je kontrolisala igru, ali je imala dva pada koja su držala Bugarsku u setu. Ipak, sjajnom igrom u polju na kraju seta, Srbija je sa 25:21, povela sa 1:0. U drugi set Srbija je ušla izvan ritma i Bugarska je to iskoristila i povela sa 9:4, ali se od tog trena promenilo stanje na terenu i Srbija je velikim delom zaslugama sjajnih servisa Petrića, preokrenula set u svoju korist, i sa 25:22 povela sa 2:0. Treći set je bio prava rezultatska klackalica, ali je sjajnom odbranom u finišu seta,  Srbija dobila ovaj deo igre na razliku sa 28:26 za konačnih 3:0.

Polufinala su na programu u subotu, a sastaju se od 17: 30 Srbija i Nemačka i od 20:00 Rusija i Belgija.