Opelka servisima izbacio Krajinovića

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Parizu. Na njegovom putu se isprečio Amerikanac Rejli Opelka, koji je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:3 7:6 (7:4).

Krajinović nije odigrao loš meč, ali naleteo je na raspoloženog Opelku koji je servisima radio sjajan posao. U većem delu meču Krajinović prosto nije imao šansu na riternu, jer je procenat osvojenih poena posle prvog i drugog servisa bio 85% i 78%. Opelka je odservirao čak 19 asova i protiv takve serve prosto nije se moglo.

U prvom setu ključan je bio start meča. Krajinović je u svom prvom servis gemu pao, i tu je bio kraj prvog seta.

U drugom setu viđena je nešto bolja igra. Krajinović je bez problema čuvao svoj servis i doveo drugi set do taj brejka. Ipak, Opelka je bio dosta sigurniji u taj brejku i na kraju zasluženo slavio.

Naredni protivnik Opelke biće Britanac Kameron Nori.

Ože Aliasim – Mager 4:6 6:4 6:1
Dakvort – Bautista Agut 6:4 5:7 7:6 (7:4)
Pol – Štruf 6:3 6:4
Alkaraz – Erber 6:7 (4:7) 7:6 (7:2) 7:5
Hačanov – Imer 6:4 7:5
Fric – Sonego 3:6 6:2 6:3
Popirin – De Minor 6:0 6:3
Dimitrov – Gaske 6:1 4:6 6:2