Orenburg se rastao sa napadačem

Ruski premijerligaš Orenburg i napadač Aleksandr Prudnjikov danas su na obostranu saglasnost raskinuli ugovor. Kako je ovaj napadač izjavio, glavni razlog za prekidanje saradnje jeste njegova veoma mala minutaža u jesenjem delu sezone.

U dosadašnjem toku tekuće sezone zabeležio je 4 nastupa i to bez učinka. Na terenu je proveo samo 149 minuta. Njegov poslednji nastup za Orenburg bio je tokom drugog poluvremena prijateljske utakmice protiv kazahstanskog Kairata (3:2), a u tom periodu postigao je 2 gola.

Svoju seniorsku karijeru započeo je 2007. godine u redovima moskovskog Spartaka, a do 2012. godine uglavnom je nastupao na pozajmicama, za Terek iz Groznog, Spartu iz Praga, Tom iz Tomska, Anži iz Mahačkale i Kubanj iz Krasnodara. Nakon raskida ugovora sa Spartakom nastupao je za Alaniju iz Vladikavkaza, Rubin iz Kazanja, Dinamo iz Moskve i Amkar iz Perma, a u Orenburg je stigao tokom leta prošle godine.