Organizovana Švedska „pala“ u 121. minutu

Možda smo očekivali i manje uzbudljiv duel, otprilike, kao u drugom poluvremenu regularnog dela utakmice. Šveđani su za 90 minuta odigrali 1:1 sa Ukrajinom, a golove su postigli Zinchenko u 27. i Forsberg u 43. minutu utakmice. Manje više izjednačena igra sa obe strane, uz uzbudljiviji start utakmice. U drugom delu igre tempo se smirio, a u produžecima Šveđani dobijaju crveni karton i Danielson napušta teren. To je rezultiralo ogromnim presingom Ukrajinaca, koji u 121. minutu utakmice postižu gol za 1:2 i tako izbegavaju penale, a strelac je bio Dovbyk.

Nakon katastrofalne utakmice protiv Austrije, zaista je delovalo da protiv dobro organizovane Švedske ne mogu dalje, ali su svojom igrom demantovali veliku većinu, i prošli u osminu finala.

Slika: Printscreen (YouTube)