Osaka bolja od Serene za plasman u finale Australijan opena

Japanska teniserka Naomi Osaka plasirala se u finale Australijan opena nakon što je savladala Amerikanku Serenu Vilijams. Posle borbe koja je trajala 76 minuta, Osaka je slavila rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4. Osaka je tako nanela treći poraz Sereni iz četiri odigrana meča.

Serena je imala bolje otvaranje, jer je povela sa 2:0. Ali odgovor Osake je bio veoma brz, jer je mlada Japanka osvojila čak pet uzastopnih gemova i tako prelomila prvi set u svoju korist.

Sjajnu igru iz prvog seta Osaka je prenela i u drugi. Rano je napravila brejk i povela sa 2:0. Ipak, Serena se nije predavala nijednog trenuka. Iskusna Amerikanka je uspela da izvrši pritisak na mladu protivnicu i vrati brejk zaostatka za 4:4. No, i na to je Osaka imala odgovor, jer je već u narednom gemu došla do ribrejka i kasnije rutinski privela meč kraju.

Osaka će za svoju treću grend slem titulu igrati protiv Amerikanke Dženifer Brejdi koja je u drugom polufinalu savladala Čehinju Karolinu Muhovu.