Salcburg nije mogao bolje da otvori ovogodišnju Ligu šampiona, a nadigrao je Genk rezultatom 6:2. Devetnaestogodišnji Norvežanin, Erling Braut Holand (Erling Braut Håland), je oborio rekord, a uspeo je da postigne čak 3 gola u prvom poluvremenu, što niko do sada nije uspeo u prvom poluvremenu Lige šampiona. Oborio je još jedan rekord tako što je postao prvi fudbaler mlađi od 20 godina koji je postigao 3 gola na jednoj utakmici Lige šampiona, a rekord je do juče držao Vejn Runi, koji je 2004. godine postigao het-trik.

O mladom Norvežaninu smo pisali pre par meseci, kada je na utakmici Svetskog prvenstva za fudbalere do 20 godina postigao 9 golova na jednoj utakmici, a u sezoni 2019/20 je na 9 utakmica postigao 17 golova uz 5 asistencija.