sreda, 24. april 2024.

Parma se vratila tamo gde joj je mesto!

Čudo se dogodilo! Parma se vratila u najelitniji rang italijanskog fudbala! Posle četiri godine igranja u nižem rangu, Parma će ponovo na terenu zablistati u „Seriji A“.

Pre tri godine čelnici Parme objavili su bankrot, a ekipa koja ima više evropskih nego domaćih trofeja, morali su da nastave dalje iz četvrtog ranga italijanskog fudbala. Nisu mogli brže, nisu mogli bolje, ekspresno su se vratili tamo gde treba da budu.

Spezia i Parma sastali su se sinoć, a gost je slavio rezultatom 2:0, dok su strelci bili Ceravolo u 11. minutu i Ciciretti u 61. minutu utakmice. U pojedinim medijima navodi se da ovo nije kraj i cilj čelnika Parme, a teško da će čist opstanak u Italiji biti zadovoljavajuć. Biće ovo paklena sezona!