Partizan slavio protiv Vojvodine, važna pobeda Zemuna, sigurni Radnički i Novi Beograd

U derbiju 15. kola Super lige Srbije za vaterpoliste, Partizan je u Novom Sadu pobedio Vojvodinu rezultatom 14:9, te je tako prišao Novosađanima na tri boda minusa i sigurno je da će ove dve ekipe do kraja ligaškog dela voditi borbu za peto mesto. U još jednom derbiju kola i borbi za sedmo mesto, Zemun je u veoma neizvesnoj utakmici sa 10:9 porazio Nais i uvećao je bodovnu prednost u odnosu na Nišlije. Prvoplasirani Radnički je u podmlađenom sastavu lako pobedio Banjicu 13:6, dok je slično bilo na Dorćolu, gde je Novi Beograd rezultatom 17:6 savladao Stari Grad.

Partizan je odlično otvorio meč u Novom Sadu i već posle četiri minuta igre bilo je 5:0 za crno-bele. Redom su mrežu Vojvodine tresli Aleksa Nešić, Danilo Čabrilo, Andrej Barać, Petar Jakšić i Pavle Radić. Nalet beogradskog tima prekinuo je početkom drugog perioda Ivan Gusarov, ali je razlika u korist gostiju nastavila da raste i minut i 15 sekundi pre kraja prvog poluvremena bilo je 9:2, a u trećoj četvrtini i 12:3. Vojvodina je potom ziagrala bolje u napadu, predvođena Gusarovim smanjil je na 12:8 i unela neizvesnost. Međutim, Partizan je ponovo stekao šest golova prednosti i održavao je razliku do kraja.

Najefikasniji je bio Andrej Barać sa tri gola, dok su Danilo Čabrilo, Stefan Mitrović, Marko Živojinović i Mihajlo Andrij dodali po dva. Kod Novosađana se istakao Ivan Gusarov sa četiri gola, dok je Marko Tubić postigao dva.

Draško Gogov

Najbolji strelac Super lige Srbije, Draško Gogov, predvodio je Novi Beograd do nove pobede. Stari Grad je parirao gostima u prvoj četvrtini, a upravo je Gogov sa dva gola u završnici prvog perioda pokrenuo veliku seriju gostiju od 13 golova, pa je posle toga sve bilo rešeno i tim Vladimira Vujasinovića je lako stigao do novih bodova. Gogov je bio najefikasniji sa pet golova, dok su kod domaćih Andreja Šofranac i Andrija Sekulić postigli po dva.

Radnički je posle osvajanja Regionalne lige prošlog vikenda ostvario pobedu i protiv Partizana na Banjici, pa je Uroš Stevanović podmladio tim za meč sa poslednjeplasiranom Banjicom. Međutim, Kragujevčani su bez problema došli do pobede, kao što je i bilo očekivano. Poveli su 3:0, zatim 5:1 posle prvog perioda i tu razliku su održavali do četvrte četvrtine, kada su dodatno uvećali razliku. Najefikasniji je bio Nikola Lukić sa tri gola.

Zemuon je pobedom protiv Naisa uvećao bodovnu prednost i sada ima pet bodova više od Nišlija. Poveli su domaći 3:1 u prvoj četvrtini, dok su u drugom periodu imali i vođstvo od 6:2. U završnici treće i početkom četvrte četvrtine Nais je postepeno smanjio razliku i prišao je na samo gol razlike. Međutim, Zemun je poveo 10:8, Nais prišao dva i po minuta pre kraja meča na 10:9 i do kraja su mreže mirovale. Aleksandar Mitrović je predvodio Zemunce sa tri gola, dok su za goste po dva postigli Luka Trajković, Milan Kovačević i Uroš Vasić.

Petnaesto kolo Super lige kompletiraće Crvena zvezda i Šabac.

Vaterpolo Super liga Srbije – 15. kolo

Stari grad – Novi Beograd 6:17 (2:4, 0:5, 0:2, 4:6)

STARI GRAD: Ivanović, Popović, A. Šofranac 2, Vasić 1, L. Šofranac, Lazić 1, Barbarez, Giri, Arsin, Sekulić 2, Ćorić, Spasić, Čerkez, Bojić. Trener: Bašić.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović 1, Tomić, Bursać 2, Ćuk, Radulović, Gogov 5, Gardašević 2, Avramović 1, Radanović 1, Nikolov 2, Asanović, Vlahović, Šuiašvili 3. Trener: Vujasinović.

Radnički – Banjica 13:6 (5:1, 1:1, 4:2, 3:2)

RADNIČKI: Milutinović, Rašović, Stanojević 1, Vasović 2, Gavrilović, Krug 1, Tanasijević 1, Branković 2, Pljevančić 1, Maraš, Lukić, Panić 3, Virijević, Poznanović 2. Trener: Stevanović.

BANJICA: Glušac, Šofild 2, Mušikić, Jauković, Jevđović, Pavlović, Čerkez, Ilić 2, Gavrilović 1, Krstić 1, Budrak, Bodiroga, Cerović, Nedović. Trener: Nikolić.

Vojvodina – Partizan 9:14 (0:5, 3:5, 5:2, 1:2)

VOJVODINA: Gavrilović, Maksimović, Trapara, Tintor, Vasin, Prekogačić, Radovanlija 1, Tubić 2, Trkulja 1, Brešćanski, Gusarov 4, Popadić, Biočanin 1. Trener: Bilić.

PARTIZAN: Bulajić, Čabrilo 2, Barać 3, Nešić 1, Dimitrijević, Jakšić 1, Bućan, Radić 1, Božović, Aksentijević, Andrin 2, Mitrović 2, Belopavlović, Živojinović 2. Trener: Korolija.

Zemun – Nais 10:9 (3:1, 3:2, 2:3, 2:3)

ZEMUN: Tanović, Milošević, Jović, vasiljević, Perković, Ljubenović 1, Mitrović 2, Mihailović 3, Jovanović, Popović 1, Andrejević, Vukazić 2, Sretković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

NAIS: Lazić, Pošmuga 1, Pavičić 2, Trajković, Đorđević, Vujović, Bolović 1, Kovačević 2, Živić 1, Šilj, Vasić 2, Milošević, Stojanović, Kujović. Trener: Saković.