Ekipa Partizan NIS u okviru 11. kola ABA lige savladala je FMP rezultatom 83-77. U odsustvu najboljeg igrača FMP-a, Dragana Apića, očekivano je bilo da Partizan slavi ubedljivije. Današnjom pobedom Partizan se približio sa učinkom od 6-5 Megi Bemax i Cedeviti Zagreb koji se nalaze na pozicijama koje vode u playoff.

U prvoj četvrtini videli smo bolju igru FMP-a, međutim Partizan je pred poluvreme uspeo da povede, pa je na pauzu otišao sam +1 pri rezultatu 43-42. U nastavku smo videli efikasnu četvrtinu gde je Partizan postigao 25 poena, a u poslednjoj četvrtini videli smo samo 30 poena, po 15 sa obe strane.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Jock Landale sa 16 poena, dok je kod gosta Matic Rebec postigao 17.