Partizan ubedljiv protiv Mornara, Zvezda bolja od Šapca, remi Radničkog

Vaterpolisti Partizana i Crvene zvezde ostvarili su pobede u drugom kolu drugog turnira Premijer regionalne lige, dok je Radnički posle dva trijumfa zabeležio remi. Do kraja dana u Budvi se sastaju još Primorac i Novi Beograd, dok u Beogradu drugo kolo zatvaraju splitski Jadran i Jug.

Partizan je sa ubedljivih 19:8 porazio splitski Mornar i tako je došao do četvrte pobede u ovom takmičenju, dok je Crvena zvezda do petog trijumfa stigla pobedom protiv ekipe Šapca rezultatom 14:12. Radnički je u prethodna dva kola bio bolji od Budve i Novog Beograda, a u trećem kolu je nadoknadio minus protiv Jadrana i na kraju je osvojio bod, pošto je bilo nerešeno 12:12.

Crno-beli su odlično počeli meč protiv Mornara i posle osam minuta vodili su 4:0 golovima Petra Velkića, Filipa Radojevića, Aleksa Bovena i Milan Aleksića. Raspoloženi Velkić predvodio je Partizan do vođstva od 7:0, a potom su se probudili i gosti, pa su sa tri gola smanjili zaostatak. U nastavku, ipak, neizvesnosti nije bilo, pa je tim Miloša Korolije uvećavao razliku do kraja meča. Posle trećeg perioda bilo je 13:5, a na kraju 19:8. Velkić je bio najefikasniji sa četiri gola, dok su Aleksić i Boven dodali po tri. Kod Mornara se sa tri istakao Marin Vrdoljak.

Savo Ćetković, VK Šabac
(Foto: Sport Klub)

Crvena zvezda je posle velike borbe potopila Šabac, koji je do kraja meča bio rezultatski u igri. Poveli su crveno-beli preko Miloša Vukićevića i Gavrila Subotića 2:0, ali su Šapčani dva i po minuta pre kraja prve četvrtine izjednačili golovima raspoloženog Sava Ćetkovića, koji je u prvoj četvrtini, posle koje je bilo 4:4, postigao tri gola za goste. Egal borba se vodila u nastavku, igralo se gol za gol, a Ćetković je sredinom treće četvrtine doneo Šapcu prvo vođstvo na meču. Usledio je preokret posle dva brza gola Subotića, pa je Zvezda održavala gol do dva prednosti. Sjajni Ćetković je u poslednjoj četvrtini sa još dva gola doneo novo izjednačenje, ali su crveno-beli preko Marka Radovića i Dušana Trtovića ipak stigli do pobede. Kod pobednika se istakao Subotić sa četiri gola, ali je najefikasniji ubedljivo bio Ćetković, strelac sedam pogodaka.

Raspucani su bili i vaterpolisti na meču Radničkog i Jadrana, koji je završen nerešenim rezultatom 12:12. Prva četvrtina bila je veoma tvrda, pa je jedini pogodak postigao Nikola Lukić, najraspoloženiji igrač Kragujevčana na turniru u Budvi. Novljani su preokrenuli početkom drugog perioda, a golovima Marka Petkovića i Filipa Gardaševića stigli su do 3:1. Sjajni Lukić je sa dva gola doneo izjednačenje i na poluvremenu je bilo 3:3. Raspucali su se na obe strane u trećem delu meča

Marko Radulovic Radnicki
(Foto: KVK Radnički)

Radnički se vratio u igru golovima Ukropine i Radulovića (7:6), ali je potom Jadran koristio veliki broj dosuđenih kontrafaulova protivnika i ponovo pobegao na tri gola (9:6). Još jedna nesvakidašnja sudijska odluka dogodila se odmah zatim. Lukić je postigao gol iz kontranapada, ali je sudija Joško Prančić dosudio peterac, iz kog je Radulović pogodio samo stativu.

Međutim, Jadran je bio mnogo bolji u ovoj četvrtini, pa je preko Uroša Vučurovića najpre stigao do preokreta i vođstva od 5:4, da bi zatim nastavio Jadran seriju od četiri gola u nizu i poveo je 7:4. Bivši igrač Novljana, Aleksa Ukropina, prekinuo je nalet, a Radulović je svojim golom smanjio na 7:6. Jadran se ponovo odlepio na “+3”, pa je sa vođstvom od 10:7 ušao u poslednji period. Sredinom te četvrtine bilo je 11:9, da bi zatim Radulović sa dva brza gola poravnao na 11:11. Jovan Vujović je još jednom vratio prednost Jadranu, ali je sjajni Radulović svojim šestim golom doneo bod Radničkom. Radulović sa šest i Lukić sa pet golova su bili najefikasniji kod Radničkog, dok su za Novljane po tri gola postigli Vujović i Petković.

Druga faza Premijer regionalne lige završava se u nedelju. U Budvi će igrati Radnički – Mladost, Solaris – Novi Beograd i Primorac – Jadran, a u Beogradu Mornar – Šabac, Partizan – Jadran i Jug – Crvena zvezda.

Premijer regionalna liga (Druga faza)

Grupa Budva

Učesnici turnira: Novi Beograd, Jadran HN, HAVK Mladost, Budva, Radnički, Primorac, Solaris.