Jubilarna 100. NFL sezona počela je pobedom Grin Bej Pekersa na gostovanju kod najljućeg rivala Čikago Bersa, a rezultat je bio 10:3.

Divizijski derbi nije doneo velika uzbuđenja, jer su odbrane dominirale. Pobednika meča je odlučio tačdaun u drugoj četvrtini koji je ostvario tajt end Grin Beja Džimi Grejem.

Početak meča je apsolutno pripao Čikagu, koji je uz pomoć publike krenuo silovito. Odbrana Bersa je bila brutalna, te Grin Bej nije imao nijedan novi prvi daun. Ipak, dobru igru odbrane nije iskoristio napad Čikaga, koji je bio veoma loš, a uspeli su da poentiraju samo iz fild gola.

Start druge četvrtine donosi magiju Arona Rodžersa, koji je neverovatnim pasom pronašao jednu od svojih omiljenih meta Džimija Grejema za tačdaun.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Odbrane su i dalje bile dominantne, a do poena je došao Grin Bej kada je kiker Grin Beja Mejson Krozbi uspešno šutnuo fild gol. Čikago je u samom finišu utakmice imao sjajan drajv za izjednačenje, ali Mič Trubiski je bacio intersepšn i tu je utakmica bila gotova.

Kvoterbek gostiju Rodžers je imao 18 kompletiranih dodavanja iz 30 pokušaja za 203 jarda i jedan tač-daun pas. Na drugoj strani Mič Trubinski je zabeležio 26 kompletiranih pasova za 228 jarda.