Rumunska teniserka Simona Halep osvojila je Vimbldon u ženskoj konkurenciji. Do svoje druge grend slem titule Simona Halep je došla pobedom nad Serenom Vilijams. Rezultat je bio  2:0, po setovima 6:2 6:2 za svega 53 minuta igre.

Kao što i sam rezultat prikazuje bio je ovo čas perfektnog tenisa od Simona Halep. Iako je međusobni skor kao i iskustvo u ovakvim mečevima na strani Serene Vilijams, danas je Simona Halep odigrala meč kao da je ona vlasnica 23 grend slem titule, a ne Serena Vilijams.

Od samog starta je nametnula svoj ritam. Ranim brejkom je upotpunosti sasekla Serenu Vilijams, koja kao da nije očekivala takvo otvaranje meča. Rumunka se nije zadovoljila samo jednim brejkom, već je došlo do duplog brejka prednosti. Pri rezultatu 4:0 svima je bilo jasno da je prvi set gotov.

U drugom setu Serena Vilijams je zaigrala malo bolje. Činjenica je da je Simona Halep spustila malo ritam, ali to je bilo i za očekivati, jer ritam iz prvog seta nije mogla da drži tokom celog meča. No, i taj tenis iz drugog seta je bio preveliki zalogaj za Serenu Vilijams, koja prosto nije imala odgovor na igru Simone Halep. Amerikanka se držala sve do rezultata 2:2, a Simona je nakon toga vezala četiri gema i došla do velike titule.